Błędny wynik testu

Moje miesiączki są nieregularne, czasami nie mam ich nawet po 2 miesiące. Ostatnią miałam 1 marca. Dodam, że do tej pory nie dostałam miesiączki. Robiłam test ciążowy i wynik był negatywny. Czy jest możliwość, że jednak mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, jest to możliwe, ponieważ nie wiadomo, kiedy wystąpiła owulacja. Testy ciążowe dają wynik pozytywny najwcześniej po ok. 10-14 dniach od zapłodnienia, jednak często w tak wczesnym okresie wynik jest fałszywie negatywny. Może Pani wykonać badanie stężenia betaHCG we krwi - jest dużo czulsze, daje wynik pozytywny już nawet po 7-8 (a maksymalnie po 10) dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam!