Blizna krocza po porodzie: co robić, by przestała boleć?

Dzień dobry. Mam 22 lata. Mam problem z blizną krocza po porodzie. Jestem 10 miesięcy po urodzeniu i kilka tygodni temu zauważyłam, że trochę rozeszła mi się blizna. jednak niezbyt mocno, więc się nie martwiłam, ale kilka dni temu zauważyłam, że blizna przy wejściu do pochwy i w tylnej jej części się rozrywa. Zaczęłam odczuwać ból i boję się, że całkowicie się rozejdzie. Odczuwam ogromny dyskomfort. Seks stał się praktycznie niemożliwy. Wejście do pochwy i pochwa w związku z tym ponownym pęknięciem jest bardzo duża. Nie wiem co robić. Proszę o poradę.

22 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
Są dwie możliwości. Po pierwsze może Pani poczekać, aż blizna sama się zagoi. Po drugie może Pani zgłosić się do lekarza w celu wykoanania ponownego szycia krocza lub / i plastyki pochwy.
Z poważaniem.