Blizna o wielkości 15 mm po cesarskim cięciu

Witam, 18 miesięcy temu urodziłam dziecko przez CC, dziś jestem w 33 tygodniu drugiej ciązy. Wczoraj bylam na usg i lekarz mi powiedział ze moja blizna ma 15 mm i ze jest to cienka blizna. Na forach czytałam ze cienka blizna to 2-3 mm, wiec jak to jest?

Kwestia czy chodziło lekarzowi o szerokość blizny czy grubość, bo to 2 różne parametry. Proszę zadać pytanie w tym względzie ginekologowi prowadzącemu, ktory zna pełne parametry stanu blizny.

1,5 cm blizna to sporej szerokości. Jednak poczekałbym do kolejnego rozwiązania, które zapewne także będzie przez CC. Przed zabiegiem uśmiechnąłbym się do operatora z prośbą o wycięcie starej blizny podczas zabiegu - i po kłopocie. Niestety gojenie rany zależy od wielu czynników także osobniczych i kolejna blizna może wyglądać podobnie. Trzeba będzie zawczasu przyłożyć się do masowania blizny odpowiednimi preparatami ;) (Bliznasil, Contratubex, Cepan (koszt ich ułożone malejąco).