Blizna po szczepionce na gruźlicę

Witam,mam bliznowca po szczepionce na gruźlicę. Stosowałam różne maści silikonowe,nic nie pomoglo, caly czas się powiększał. Teraz jest ok 5 cm, ciemno różowy. Od dwóch lat z nim nic nie robiłam i przestał nawet swędzieć, ale ostatnio(od dwóch tygodni) zaczełam stosować plastry sutricon, zauważyłam, że po nich bliznowiec mi się powiększył, na pewno środkowa część. Czy jest to możliwe?Dlaczego tak się dzieje? CZy może to przejsciowe, a później bedzie mi się tylko zmniejszał? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam plaster raczej nie jest powodem dolegliwości ,choć oczywiście nie mogę tego zagwarantować.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan bliznowca, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
Najczęściej stosuje się ostrzyknięcie sterydem bliznowca.

www.lenartowiczclinic.pl