Blizna po usunięciu nowotworu jamy ustnej

witam, mam pytanie, po usunieciu nowotworu z dnia jamy ustnej niecały rok temu, mam bardzo długą blizne po cięciu od podrodka po szyi aż do ucha,jest ona bardzo ładnie zagojona,(jest to taki cienki rowek) ale mimo wszystko krepująca,czy jest możliwość zamaskowania jej w jakims stopniu poprzez np. kremy, maści?słyszałem ze zabiegi laserowe,korygujace bizny powinny być unikane w tym rodzaju choroby ?pozdrawiam

Proponuję zastosowanie preparatów silikonu, np Kelo-Cote na bliznę. Można rozważyć zastosowanie osocza bogatopłytkowego w celu wyrównania wyglądu blizny.