Blizna po usunięciu pieprzyka

Moim problem jest blizna po usunięciu pieprzyka metodą CO2 był usunięty około 4-5 miesięcy temu (okolica twarzy, była wypukła), blizna do teraz się świeci ( nie jest matowa jak skóra). Zazwyczaj ma lekko różowawy kolor, ale staje się bardziej czerwona gdy np. przemyje wodą. Czy to naturalne? Jeżeli nie to ile czasu mniej więcej taka blizna po laserowym usunięciu może się goić ? Dodam, że nie stosowałam żadnych maści na skórę przed i po odpadnięciu strupka.

Blizny zwykle są gładsze od otaczającej skóry i to może tak zostać. Kolor czerwony powinien powoli zanikać, aż blizna upodobni się do koloru skóry, lub będzie jaśniejsza. Może to potrwać nawet do roku od zabiegu.