Blizna po wycięciu włókniaka na piersi

W styczniu bieżącego roku miałam wyciętego włókniaka (8mm) był umiejscowiony pod piersią, tak, że podrażniał go biustonosz i jeszcze przed usunięciem brałam antybiotyk, ponieważ powstał na nim stan zapalny (zbierała się ropa i łuszczył się). Po zabiegu miałam założony jeden szew, w miejscu tym powstała niewielka blizna, ale problemem stało się to, że ona ogromnie swędzi. Chciałam zapytać jakie mogą być tego powody i czy powinnam z tym udać się do lekarza?

Jak najbardziej proszę pokazać zmianę lekarzowi. Dobrze jest natłuszczać bliznę np. Alantan Plus maść.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska