Blizna po zabiegu usunięcia znamion

Witam, jestem około 1,5 miesiąca po zabiegu usunięcia znamion. Jedno z dołu pleców, drugie z uda. To pierwsze bardzo ladnie sie zagoiło, blednie. Zaś blizna na udzie jest juz 'zamknieta', nie paprze się, nie swędzi ni nic. Zaś jest bardzo czerwona, ciemna. Tak jak by w ogóle nie bladła. Czy to normalne? Co może być przyczyną? Bardzo się denerwuję, proszę o pomoc. Pozdrawiam, Anna.

Zapewne dochodzi do przerostu tej blizny. Niestety w taki właśnie sposób goi się Pani nietypowo, jest to związane z Pani fizjologiczną tendencją jak i lokalizacją blizny (udo). Radziłbym zastosować przez najbliższe 2-3 miesiące maści na bazie silikonu. Jeśli takie działanie nie pomoże, a blizna będzie dla Pani stwarzała duży problem estetyczny proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem plastycznym.

Witam , z bliznami bywa różnie , zależnie od miejsca wycięcia,grubości skóry i stopnia jej napięcia! Niestety nie jestem w stanie udzielić pomocy na odległość W-wa-Pł-sk!!! z.żurawski