Blizna z przetoką po wycięciu wyrostka robaczkowego

kiedy się zamknie i czy jest niegroźnia niewielka przetoka usytuowana w bliźnie po wycięciu wyrostka robaczkowego ? czy można normalnie z tym funkcjonować? 20.02 wycięto mi wyrostek robaczkowy, było to ropne zapalenie z perforacją i ropniem otrzewnej, zostałam poddana kuracji antybiotykowej; w 2 tygodnie po operacji w ranie pooperacyjnej stwierdzono krwiak i ropiała; do dziś -27.03.- mam niezrośniętą (2-3 mm) do końca bliznę z usytuowaną tam niewielką przetoką, z której trochę sączy się płyn.

kiedy się zamknie i czy jest niegroźnia niewielka przetoka usytuowana w bliźnie po wycięciu wyrostka robaczkowego ?
- Taka przetoka oczywiście nie jest groźna, ale kiedy się wygoi wszystko zależy od tego czy jest zakażona czy nie. Dobrze by było wykonać posiew z płynu z przetoki i ocenić czy jest w płynie jakiś patogen, a jeśli tak na jaki antybiotyk jest wrażliwy.
czy można normalnie z tym funkcjonować?
- Tak oczywiście, bez przeszkód.

Jak wynika z Pani opisu ropienie już się wycofuje i niedługo rana powinna się zamknąć. Po zasondowaniu i ocenie głębokości loży można byłoby więcej powiedzieć.