Blizny i grudki po wewnętrznej stronie policzka

Witam nazywam się Krzysztof mam 31 lat od wielu lat chodzę do dentysty i od kilku lat mam jakieś ślady i blizny albo nie wiem co tam jest na jamy ustnej w wewnątrz policzku tam gdzie było kucie igły by dać nieczulenie po igłach zostają mi jakieś duże ślady blizny i i grutki i nie zni..co mam robić czy podejrzewam ze stomatolodzy używajaja igły używane chyba to właśnie dochodzi albo nie umią kuć igły . I czy da się wyleczyć czy usunąć blizny i grutki czekam na odpowiedz proszę o pomoc

Nie jestem w stanie pomóc, bez obejrzenia zmian. Mogą one być wywołane patogenami bądź konkretnym schorzeniem. Wykluczyłbym jednak, aby zmiany wynikały z dwukrotnego używania tych samych igieł. Zapraszam na wizytę, obejrzymy zmiany w obrębie jamy ustnej.

Dzień dobry,

blizny na policzku mogą wskazywać na szkodliwy nawyk - nagryzanie policzków zębami, nawet nieświadome podczas żucia. Powinno ono zostać wyeliminowane, a wtedy ślady po nagryzaniu znikną.

Na policzku w okolicy górnych 6 i 7 znajduje się ujście gruczołów ślinowych, które może być przez Pana odbierane jako "grudka", ale ono jest prawidłowe i nie wymaga żadnego leczenia, ani usunięcia.

Bardzo mało prawdopodobne jest to, aby po podaniu znieczulenia pozostała blizna, a jedynie np. drobny krwiak, który po kilku dniach ulega wchłonięciu i znika.