Blizny na penisie - co robić?

Witam, mam 24 lata od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie na penisie niegojenie otarć spowodowanych masturbacją. Porobiły się na nim takie pęcherze koliste, które zabliźniły się i nie znikają już od drugiego czasu. Ani mnie to nigdy nie swędziało ani nie piekło. Co to może być? Do jakiego lekarza powinienem udać się z tą przypadłością? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale moja partnerka miała grzybice pochwy w listopadzie 2010, moje problemy zaczęły się dużo wcześniej niż jej.

Witam serdecznie!

Przyczyną dolegliwości może być infekcja. W przypadku infekcji grzybiczej zmiany mają nieco innych charakter. Być może wystąpiła u Pana infekcja wirusem opryszczki. Jednak aby to potwierdzić konieczne jest obejrzenie zmian i dokładne zebranie wywiadu.
Proszę zmian nie drażnić.

Wizyta u lekarza jest konieczna. Najlepiej udać do dermatologa.
Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian prawdopodobnie konieczne będzie także leczenie Partnerki.

Pozdrawiam