Blizny na penisie, świąd, częstomocz: co mogą oznaczać?

Dzień dobry. Od około 2-3 miesięcy czuję ból w penisie kilka razy dziennie. Do tego pojawia się świąd i częstomocz. Robiłem badania moczu i jest w porządku. Od kilku dni mam blizny jak po trądziku. Proszę o konsultację zanim pójdę do lekarza, bo chyba będę musiał.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane dolegliwości  przemawiają za chorobą układu płciowego, nie moczowego. Wyniki moczu mogą być zatem prawidłowe.
Niestety do ustalenia rozpoznania konieczne jest dokładne obejrzenie prącia i pobranie posiewu z cewki moczowej. Dopiero na podstawie uzyskanych wyników badań będzie można ustalić przyczynę dolegliwości.

Przed wizytą warto zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie doszło do niezabezpieczonego ryzykownego zbliżenia.

W obecnej sytuacji wskazana jest konsultacja z dermatologiem lub urologiem.

Pozdrawiam