Blizny po operacjach a przepuklina

nie wiem czy dobrze zrozumiałam. czy chodzi o te wrota przepuchliny tzn blizny która mi zostałą czy coś szczegółowo na ten temat ? dolegliwości są tzn duże bo byłam już trzy albo cztery razy operowana. na zrosty jelitowe i wyrostka ktorego nie ma bo jest przy wątrobie tak mi powiedziano. nie wiem czy to jest możliwe nawet.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że zadała Pani pytanie wcześniej, którego niestety nie mogę przeczytać - nie mogę zatem odnieść się do tego, co jest tam napisane. Mówiąc ogólnie wrota przepukliny jest to miejsce swego rodzaju "pęknięcia" osłabionych (z różnych przyczyn) powłok jamy brzusznej), przez które powstaje przepuklina. Wyrostek robaczkowy może być położony nietypowo nawet w okolicy wątroby.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Pytanie jest nieprecyzyjne. Możliwy jest zabieg chirurgiczny, który polega na uwolnieniu zrostów pooperacyjnych, które często mogą powodować dolegliwości bólowe. Przepuklina może pojawić się ranie pooperacyjnej, ponieważ jest to miejsce zmniejszonego oporu tkanek.
Pozdrawiam