Blizny po operacji ZCN

Dziękuję za odpowiedź na temat blizny po operacji ZCN . Pewnie operacja mnie nie minie, ale chciałam się podzielić z Panem doktorem informacją,że lekarz prowadzący zlecił mi / doświadczalnie -aby uniknąć operacji/ "Falę uderzeniową"-/to coś nowego?/ Po pierwszym zabiegu ustąpiły całkowicie bóle, a po 2 rozluźniły mi się i ociepliły zdrętwiałe palce, ale tylko na pół doby.Ciekawe co będzie po 3. Proszę o odp.Pozdr.

Witam serdecznie. Początkowe zaburzenia funkcjonowania nerwu są odwracalne. Najczęstszą metodą leczenia jest cały czas zabieg chirurgiczny, przeprowadzany jest w znieczuleniu regionalnym (znieczuleniu kończyny) i polega na wykonaniu nacięcia w okolicy nerwu w przypadku operacji otwartej, zabieg ten można wykonać także metoda endoskopową. Im prędzej zdecydujemy się na zabieg chirurgiczny tym lepsze uzyskamy efekty leczenia. Jeżeli jednak zabiegi jakie przechodzi Pani do tej pory są pomocne można wstrzymać się z operacją.