Blizny po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową

Witam,miałam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową 13 listopada,tydzień później zostały zdjęte szwy. Dwa miejsca ładnie się zagoiły ale rana w pępku do nich nie należy. Po zdjęciu szwów,pojawiła się biaława maź (nie wiem czy to ropa) która oblepiła ranę. Robię 2-3 razy dziennie okłady z rywanolu ale to nic nie pomaga. Czyściłam również wodą utlenioną ,trochę pomogło ale nie do końca. Mam pytanie czy mogę wziąć kąpiel i potem dokładnie to wyczyścić i wtedy zrobić opatrunek?

Oczywiście trzeba wziąć porządną kąpiel, wymyć ranę mydlinami, a jako środka odkażającego najlepiej używać preparatów na bazie octenidyny.