Blok odnogi pęczka Hisa w EKG dziecka

U mojego synka podczas badania ekg wyszedł blok prawej odnogi pęczka hisa. Mamy zgłosić się do kardiologa, ponoć wizyta ma być formalnością gdyż nie jest to nic groźnego. Syn ma 7 lat i właśnie zaczął trenować karate i pływanie. Czy do czasu wizyty u kardiologa powinniśmy ograniczyć wysiłek fizyczny? Czy blok prawej odnogi jest przypadłością zagrażającą zdrowiu? Syn czuje się dobrze, ekg miał robione w związku z dolegliwościami podczas infekcji wirusowej. Serce w RTG jest prawidłowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie trzeba ograniczać wysiłku jeśli to jedyna nieprawidłowość. Tak jak powiedział lekarz to nic groźnego.