Blokada i strzelanie w żuchwie

dzień dobry, mam 26 lat średnio raz na 1-2 miesiące jak się chciałem coś zjeść to mi strzelało w szczęce po lewej stronie, nie bolało tylko irytowało i po paru ruchał przechodziło samo, także nie przejmowałem się tym, przedwczoraj też mi się tak zrobiło i zamiast jak zwykle przeczekać to otworzyłem szeroko i coś mi 'strzykło' . Nie mogę otworzyć buzi szerzej jak dwa palce między zębami bo czuję ból i jakby blokadę, jedzenie muszę wpychać do buzi, czy to się nastawi samo?

Witam.
Można spróbować samemu nastawić takie zwichnięcie - należy spróbować opuścić żuchwę i przesunąć ją do tyłu.
Niestety, świadczy to o dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Proponuję zgłosić się do chirurga szczękowo-twarzowego jak najszybciej, bo jest Pan młody, a z czasem problemy będą coraz większe.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zaburzeń stawów skroniowo - żuchwowych. Na podstawie diagnostyki zaproponuje Panu możliwe leczenie.