Błona śluzowa antrum żołądka w stanie przewlekłego nieaktywnego zapalenia

W maju mialem zrobiona gastroskopie w ktorej wykryto guxa 9mm pod blona sluzowa.wycinki niewykazaly zadnych zmian.dzisiaj odebralem wyniki wycinkow z badania EUS ktore potwierdzilo guza.podaje opis.blona sluzowa antrum zolodka w stanie przewleklego nieaktywnego zapalenia z ogniskowym rozrostem doleczkowym i wybroczynami w blaszce wlasciwej.nasilenie zmian( ),aktywnosc(0),metaplazja jelitowa(-),dysplazja(-).wycinki obejmujs wylacznie powierzchowne warstwy blony sluzowej.niemozna bylo pobrac wycin

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa. Opisywane zmiany wymagają włączenia odpowiedniego leczenia. Badanie nie precyzuje z jakiego typu guzem mamy do czynienia.