Mężczyzna , 47 lat Witam, chciałbym zasięgnąc opini spejalisty na temat wykoania badania kolonoskopii Opis: Skóra okolicy odbyty prawidłowa. Napięcie zwieracza odbytu prawidłowe.Błona śłuzowa całego jelita grubego do kątnicu o prawidłowym rysunku naczyniowym. Haustracje zachowane. Zastawka krętniczo kątnicza z płaskim owrzodzeniem w twardym nacieku o średnicy 0.9cm. Z niecierpliwośćią czekam na odpowiedź. POZDRAWIAM
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

A czy były pobrane wycinki z owrzodzenia? Konieczne jest poznanie wyniku histopatologicznego aby móc określić czym jest powyższa zmiana. Proszę koniecznie udać się do lekarza kierującego na kolonoskopię.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • KolonoskopiaKolonoskopia polega na wprowadzeniu przez odbyt do jelita grubego miękkiego giętkiego instrumentu, dzięki któremu jest możliwe obejrzenie śluzówki jelita grubego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Choroby i dolegliwości

Ból z lewej strony pod żebrami - przyczyny, diagnostyka, leczenie

Ból z lewej strony pod żebrami jest najczęściej kojarzony z narządami układu pokarmowego, znajdującymi się w tej części jamy brzusznej czyli: żołądkiem, śledzioną, trzustką, oraz okrężnicą. Ból z lewej strony pod żebrami jest zwykle mało specyficzny dla...