Błona śluzowa jelita cienkiego z grudką chłonną i ogniskiem dysplastycznych gruczołów mogących odpowiadać rozpoznaniu śrudśluzówkowego gruczolaka

Witam.Proszę o zinterpretowanie wyniku histopatologicznego po kolonoskopii. Błona śluzowa jelita cienkiego z grudką chłonną i ogniskiem dysplastycznych gruczołów mogących odpowiadać rozpoznaniu śrudśluzówkowego gruczolaka z dysplazją niewielkiego stopnia. Ziarniaków nabłonkowokomórkowych w ocenianym materiale nie stwierdzono. Dziękuje.

W kolonoskopii stwierdzono obecność zmian łagodnych (gruczolaki z dysplazją niewielk stopnia: nie budzą niepokoju onkologicznego). Wskazane okresowe kontrolne badania; obok rozpoznania histologicznego konieczne uwzględnienie opisu kolonoskopii.