Błona śluzowa jelita krętego obrzęknięta, pokryta nalotem

Aparat wprowadzono do dystalnego odcinka 10cm jelita krętego. Błona śluzowa jelita krętego obrzęknięta, pokryta białym nalotem - zmiany dyskretne - pobrano wycinki. Zastawka krętniczo kątnicza niezmieniona. Błona śluzowa okrężnicy różowa, elastyczna, z prawidłowo rozwiniętą siatką naczyniową. Chce wiedzieć czy to jakaś choroba...??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Postawienie rozpoznania będzie możliwe po otrzymania wyników badań pobranych wycinków. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.