Błona śluzowa rozpulchniona w wyniku gastroskopii

Witam, proszę o interpretację wyniku gastroskopii. Przełyk na wprost i w inwersji bez zmian, linia Z regularna, dno i trzon bez zmian. żołądek kaskadowy. W antrum błona śluzowa rozpulchniona, nierównomiernie wybarwiona, bez ubytków opuszka kształtna część pozaopuszkowa bez zmian. Interesuje mnie ta część od żołądka kaskadowego - co to oznacza. Test z wycinka błony po 1,5 godziny zabarwił się na różowo ale nie od razu. Co to oznacza, czy w żółądku coś się dzieje czy wszystko jest ok? DZiękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania sugeruje występowanie stanu zapalnego w obrębie błony śluzowej żołądka. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.