Błona śluzowa żołądka w gastropatii refluksowej o umiarkowanym stopniu nasilenia

Witam proszę o interpretacje mojego wyniku dzisiejszej gastroskopii.Przełyk zmieniony zapalnie nad wypustem z trzema linijnymi nadżerkami o dl5-7mm LA-B.Linia Z regularna zgodna z górną granicą fałdów żołądkowych. Endoskopowe cechy przepukliny roztworu przełykowego przepony.Jeziorko żółciowe.Błona śluzowa żołądka w gastropatii refluksowej o umiarkowanym stopniu nasilenia.Żołądek podatny na rozdmuchiwanie.W antrum obecny rumień.Test H pylori ujemny. Proszę o szybką odpowiedź.B.

Mamy do czynienia z sytuacją w której przez zbyt "luźny otwór w przeponie" część żołądka przedostaje się do klatki piersiowej powodując niewydolność tzw. dolnego zwieracza przełyku co skutkuje zarzucaniem do przełyku kwaśnej treści żołądkowej i wywołuje stany zapalne, nadżerki --- a przez to bóle, zgaga, wymioty. To zaburza ogólną perystaltykę żołądka i np. zażółcanie zółci do żołądka z dwunastnicy. Jeśli lecenie farmakologiczne z udziałem inhibitorów pompy protonowej (... prazole) + dieta okażą się nieefektywne to trzeba rozważyć zabieg operacyjny antyrefluksowy, który obecnie można wykonać laparoskopowo.