Błonnik a antykoncepcja - czy są jakieś przeciwwskazania?

Witam, mam pytanko. Postanowiłam zażywać błonnik (błonnik z ananasem). Czy on obniża moją antykoncepcje? Stosuję już 1,5 roku tabletki. Pozdrawiam, B.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przyjmowanie wspomnianego przez Panią suplementu diety nie wywołuje zwykle biegunki ani zaburzeń wchłaniania, przez co nie powinien osłabiać działania antykoncepcyjnego tabletek. Gdyby wystapiły biegunki konieczne będzie przyjęcie dodatkowej tabletki.
Pozdrawiam