Błonnik i witamina C przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, biore vibin mini od roku. Moje pytanie brzmi: czy trzeba liczyc ilosc blonnika i witaminy c w kazdym zjedzonym posilku? Jaka jest dzienna norma ktorej nie mozna przekroczyc, zeby antykoncepcja zostala zachowana? Czy mozna jesc np. makaron pelnoziarnisty lub otreby pszenne? Czy trzeba zachowac jakis odstep pomiedzy posilkiem a polknieciem tabletki? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Radziłabym zażywać tabletkę rano przed śniadaniem lub bezpośrednio przed pójściem spać spożywając lekką kolację (bez nadmiernych ilości błonnika) w odstępie co najmniej 1 godziny pomiędzy posiłkiem i farmaceutykiem. W taki sposób powinna Pani ograniczy interakcje i zapewnić odpowiedni stopień przyswajalności antykoncepcji.