Błyski świetlne w polu widzenia po patrzeniu na światło

Witam. Ostatnimi czasy bardzo mocno odbija mi się światło w oczach. Wystarczy, że przez chwilę spojrzę na światło lampy czy na słońce a w oku przez długi czas będzie się odbijała wiązka światła widoczna gdziekolwiek tylko nie spojrzę. Mimo to strasznie bolą mnie oczy, są strasznie czerwone, mimo to okulista badał mnie dokładnie i nie stwierdził niczego poważnego. Co może mi dolegać? Proszę o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku wykluczenia okulistycznej przyczyny nieprawidłowości warto udać się na wizytę do specjalisty neurologa. Do poradni neurologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.