Błyski z boku oka przy zapalonym świetle – co to oznacza?

Witam, mam 22 lata, wadę w oczach -1 i -1,25 oraz mały astygmatyzm (0,25 i 0,5), do tego mam męty. Ostatnio zauważyłam błyski w lewym oku (z boku, w kąciku zewnętrznym), ten błysk widzę na ścianie, ale tylko, jak jest zapalone jakieś sztuczne światło w pokoju. Tak jakby te światło się rozszczepiało/odbijało w oku. Byłam u okulisty i wszystko wyszło ok, jednak to mnie niepokoi. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy małej krótkowzroczności i małym astygmatyzmie Pani objawy są zupełnie normalne. Mogą być też związane z niskim ciśnieniem tętniczym, więc proponowałabym je sprawdzić i ewentualnie zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.
Pani zaniepokojenie powinno wzbudzić nagłe zwiększenie się ilości błysków, ewentualnie mętów.
W razie nasilenia się objawów powinna Pani niezwłocznie odwiedzić okulistę.
Pozdrawiam