BMI i prawidłowe odchudzanie u nastolatki w okresie dojrzewania

Mam 14 lat, 159 cm wzrostu i ważę 52 kg. Co mam zrobić i jak jeść by jak najszybciej schudnąć? To bardzo ważne. Proszę o profesjonalną odpowiedź.

Witaj! Twoje BMI wynosi 20,6 i jest prawidłowe, co oznacza że Twoja waga jest odpowiednia do wzrostu. Bezpiecznie mogłabyś stracić 3-4 kg. W wieku 14 lat Twój organizm dojrzewa nabiera kobiecych kształtów i z tego powodu możesz czuć się niekomfortowo. Prawidłowe odchudzanie to nie tylko dieta, ale ćwiczenia, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, ale także modelują ciało - najlepszy jest basen, zumba, fitness. Ponadto zacznij pić zieloną herbatę, yerba mate oraz wieczorami pu-erh. Zawierają one w swoim składzie polifenole, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej jak również zapobiegają jej gromadzeniu. Jeżeli w Twojej dotychczasowej diecie były znikome ilości ryb, powinnaś uzupełnić dietę w jod, którego źródłem są ryby morskie, brokuły oraz żółtka jaj. Ostatnio w sklepach pojawiła się woda Ustronianka z jodem, której spożycie 1 litra uzupełnia organizm w ten pierwiastek. Niedobór jodu sprzyja tyciu. Przeanalizuj proszę ten artykuł http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i wyciągnij wnioski. Nie stosuj żadnych drastycznych diet, kaloryczność Twojej diety powinna wynosić 1500kcal. Zbyt mała ilość kalorii oraz szybkie tempo odchudzania, skończy się jojo, który na stałe zmniejsza przemianę materii, co sprzyja dalszemu tyciu. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek