Boczne zwichnięcie łokcia a rehabilitacja

Witam. 22.05.2015 doznałem urazu (zwichnięcie łokcia boczne)Lek. Ortopeda po zdjęciu gipsu skierował mnie na rehabilitacje. Mam problem z dostępem do lekarzy i zapisałem sie prywatnie , po kilku wizytach fizjoterapeutka twierdzi że łokiec może być niestabilny. Podczas ćwiczeń odczuwam delikatny przeskok podczas prostowania i zginania. Nie wiem czy dalej mam kontynuować rehabilitacje czy pilnie zgłosić się do lekarza. Czy mogę wykonywac sam ćwiczenia w domu?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,

zwichnięcie stawu łokciowego to uraz, któremu może towarzyszyć niestabilność. Częściej pojawia się przy współistnieniu złamań. Może wymagać zabiegu naprawczego struktur torebkowo - więzadłowych. Najważniejsza jest tu funkcja więzadła pobocznego bocznego. Okres rekonwalescencji po tego typu urazie może wynosić od 3 do 6 miesięcy. Zakres ruchomości stawu może być ograniczony. Delikatne ćwiczenia, bazując na tym co Pan napisał, nadal są wskazane. Kończyna górna "nie lubi" unieruchomienia, a wczesne podjecie ruchów czynnych w możliwie pełnym zakresie daje lepsze wyniki niż unieruchomienie. W przypadku niestabilności można ewentualnie założyć ortezę z regulacją zgięcia i wyprostu i ograniczyć jej ruchomość do zakresu, w którym łokieć jest stabilny. Na obecnym etapie trzeba spokojnie ocenić czy rzeczywiście mamy do czynienia z niestabilnością. Nie wiem co Pan ma na myśli pisząc "delikatny przeskok", ale raczej nie jest to niestabilność.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty