Boczne zwichnięcie rzepki w lewym kolanie

Panie doktorze mam boczne podwichnięcie rzepki w lewym kolanie.Czy możliwe jest aby ta rzepka wróciła na swoje miejsce kiedy będę wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięsień 4głowy i ćwiczenia izometryczne albo jakieś inne ćwiczenia (jeśli tak to jakie) . Słyszałam też coś o korygowaniu osi kończyny.Jeśli nie jest to możliwe to może są jakieś inne metody aby moja rzepka wróciła do stanu pierwotnego.Boli wokół rzepki, czy mogę bez stabilizatora chodzić więcej (praca) czy się może pogorszyć.

myśle , że stabilizator to żadne wyjście , najlepiej zbadać powięziowo kolano( bo po urazie dochodzi do różnego typu skręceń powięzi) i rozpocząc terapię manipulacjami powięziowymi, najbardziej skuteczna metoda , aby kolano wróciło do normy