Boję się chodzić do szkoły - jak mam sobie pomóc?

Witam, nazywam się Kamila i mam 18 lat. Lubie chodzić do szkoły, ale przed każdym wyjściem boli mnie brzuch, chce mi się wymiotować, źle się czuje. Mam takie coś od 6 klasy podstawowej (teraz jestem w 3 klasie technikum). Wszyscy dookoła mówią że jestem leniwa, a ja się po prostu boję, ale podobno sobie wymyślam, żeby tylko nie chodzić. Kiedy choruję i długo niema mnie w szkole (2-3 dni) boje się pójść do niej, bo mogę dostać jakąś złą ocenę albo mogę pójść do odpowiedzi. Codziennie wieczorem mówię sobie, że od jutra albo od następnego tygodnia wezmę się w garść, ale to jest trudniejsze ode mnie. Każda rozmowa z rodzicami, a zwłaszcza z mamą kończy się awanturą. Nie wiem co mam robić :(. Wstydzę się iść do pedagoga szkolnego albo do wychowawczyni, a z rodzicami nie da rady się dogadać - oni wiedzą lepiej co mi jest, a ja mam już dość słuchania jaka jestem leniwa i do niczego. Nigdy nie byłam zagrożona z jakiegoś przedmiotu z powodu ocen, ale już zdarzyło się, że byłabym niekwalifikowana za opuszczone godziny. Nie wiem co mam robić, proszę pomocy!

Witam!

Jeżeli Twoi rodzice nie rozumieją Twojego problemu, to myślę, że jedynym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa. Być może wówczas rodzice zrozumieją, że ta sytuacja stanowi dla Ciebie problem, a nie wynika z lenistwa, które Ci przypisują. Ważne, abyś skorzystała z pomocy specjalisty, ponieważ tylko w ten sposób będziesz mogła popracować nad swoimi lękami, stresem. Możesz również w domu zastosować techniki relaksacyjne, które powinny z czasem złagodzić Twoje napięcie przed wyjściem do szkoły. Ważne jest, abyś zastanowiła się skąd takie lęki, czy wcześniej doświadczyłaś jakichś emocji negatywnych związanych np. z ocenianiem, etc. Na te pytania będziesz mogła znaleźć odpowiedź razem z psychologiem.
Proponuję, abyś jeszcze raz spróbowała porozmawiać z rodzicami, możesz pokazać im także list, który tutaj napisałaś. Może wówczas zobaczą, jak poważny jest to problem dla Ciebie.
Pozdrawiam