Boję się powiedzieć mamie, że ojczym mnie molestuje

Moja mama jeszcze jak mieszkalismy w innym miescie poznała mojego ojczyma, pewnego dnia on zaczal mnie dotykac, wkladac rece za majtki, palce.. to mnie strasznie bolalo. nie powiedzialam o tym mamie, za bardzo sie boje, od tego czasu boli mnie mocno pochwa czasami, on robil mi to kilka razy, bałam sie powiedziec nie, bo bałam sie ze cos mi zrobi. Co mam zrobic ? nie chce isc do lekarza ani mowic mamie,za bardzo sie boje!Mam 13 lat i mam na imie Iwona i mieszkam w Zielonej Górze.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witaj Iwona!
Koniecznie powiedz swojej mamie o tym, co robi Ci ojczym. On molestuje Cię seksualnie. Dopuszcza się wobec Ciebie nadużyć seksualnych wbrew Twojej woli. Przemoc seksualna jest karalna! Rozumiem, że bardzo się boisz reakcji mamy albo tego, że ojczym wszystkiemu zaprzeczy. Musisz jednak o tym niezwłocznie powiedzieć komuś dorosłemu. Możesz porozmawiać na ten temat np. z psychologiem/pedagogiem szkolnym. Możesz również skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 111. Zajrzyj też tutaj: http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=729 na stronę Rzecznika Praw Dziecka. Nie jesteś sama! Masz prawo głośno krzyczeć, że ktoś Cię wykorzystuje, że jesteś krzywdzona, masz prawo żądać ukarania sprawcy. Pozwól sobie pomóc i powiedz o swoim problemie. Musisz przerwać spiralę przemocy, gdyż w przeciwnym razie ojczym będzie czuł się bezkarny i nadal będzie Cię wykorzystywał.
Pozdrawiam!

Koniecznie o tym powiedz!! Wiem, że się boisz - ale jak już tu napisałaś - to znaczy masz w sobie odwagę. To co robi ojczym to przestępstwo, nie wolno mu tak postępować.