Boję się że mam zaburzenia odżywiania

Boję się że mam zaburzenia odżywiania Wygląda to tak jest to bardzo zmienne ale jem bardzo dużo obrzeram się i nie kontroluje albo nie jem nic ale kontroluje i waga spada lubię ten stan kontroli co robić

Dzień dobry,
Doradzałabym psychoterapię poznawczo - behawioralną u psychologa psychoterapeuty będącego jednocześnie psychodietetykiem lub zajmującego się tą problematyką. W przypadku takiego problemu warto zacząć od rozpisania jadłospisu na dany dzień lub tydzień i podjęcia próby trzymania się go (oczywiście nie racji głodowych). Dni w których Pani się głodzi tylko wzmagają chęć objadania się. Druga metoda to planowanie napadów objadania np. w wybrany dzień lub dni tygodnia oraz o określonej porze i z wyborem konkretnych potraw. Podejście to miałoby na celu pokazać Pani, że w momencie gdy planujemy coś niekontrolowanego tracimy jednocześnie na to ochotę. Kontrolowane objadanie się nie daje już takiej "satysfakcji", co niekontrolowane. Trzeci sposób to metoda odwlekania w czasie polegającą na tym, że gdy będzie miała Pani ochotę się objeść to odsunie to Pani w czasie i po upływie tego okresu ponownie przełoży Pani czas wykonania tej czynności. Przykład: mam ochotę się objeść - zrobię to za godzinę - (po upływie godziny) - zrobię to jutro i dzisiaj już nie mam ochoty. Ciekawi mnie to dlaczego odżywia się Pani w taki sposób i czy powodem jest chęć schudnięcia. Sądzę, że wizyty u specjalisty mogą bardzo pomóc i to być może w stosunkowo krótkim czasie. Warto zadbać o siebie tym bardziej, że głodzenie się jest bardzo niezdrowe dla organizmu.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/