Boję się, że mój partner znowu mnie zostawi - jak sobie pomóc?

Witam, mam wielki problem z byciem w związku. Cały czas boję się, że nie jestem zbyt dobra, ładna, by z nim być. Moja zazdrość niszczy mnie i nasz związek. Byliśmy razem przez 5 lat, po czym mój partner zerwał ze mną. Jako powód podał to, że po prostu przestał mnie kochać. Strasznie to przeżyłam. Po 6 miesiącach od rozstania chciał do mnie wrócić i zgodziłam się. Teraz jesteśmy już razem ponad rok, mieszkamy razem, a ja cały czas żyję w strachu, że to wróci, że znowu mnie zostawi. Właśnie znalazłam na jego komputerze zdjęcia z innymi kobietami. Były zrobione, kiedy nie byliśmy razem, ale ja i tak czuję się tak, jakby mnie zdradził. Bardzo mi na nim zależy, ale mam wrażenie, że to ja jestem osobą, której bardziej zależy. Nie chcę mu sprawdzać poczty, kontrolować, ale ja chyba nie potrafię inaczej. Nie chcę znowu cierpieć. Proszę o poradę, co mam robić. Nie chcę odejść, ale nie chcę też niszczyć samej siebie. Proszę o pomoc.

Witam!

Nikt niestety nie da Pani stuprocentowej gwarancji, że partner Pani nie zostawi. Jednak zadręczanie się tą sprawą wpływa nie tylko na Pani samopoczucie, ale również na Waszą relację. Warto spróbować rozmów z partnerem, w których będzie Pani mogła opowiedzieć o swoich obawach i lękach oraz wyjaśnić pewne sprawy. Teraz sama sobie Pani stwarza sytuacje zagrażające, np. sprawdzając pocztę partnera. Jeśli on się o tym dowie, może poczuć się kontrolowany i stwierdzić, że Pani mu nie ufa. Warto zastanowić się, czy jest Pani w stanie dalej tworzyć z tym mężczyzną związek bez poczucia winy i braku zaufania. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa i terapeuty dla par. Problem ten nie jest wyłącznie Pani sprawą, dlatego należałoby popracować nad nią wspólnie. Dlatego warto wziąć udział w terapii dla par. Natomiast praca indywidualna z psychologiem może pomóc Pani poradzić sobie z lękiem i dodać Pani pewności siebie w relacji z partnerem. Pomoc specjalistów może wpłynąć pozytywnie na Waszą relację i przyczynić się do pogłębienia Waszych wzajemnych relacji.

Pozdrawiam

Witam,

zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą.Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie