Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Boję się, że wraca depresja - co robić?

Od kilku dni, góra dwóch tygodni, dzieje się ze mną coś, czego nie potrafię zrozumieć. Ciągle łapię doły, płaczę zupełnie bez powodu. A jeśli już to powód jest niewielki. Czasem zamulam się, nic do mnie nie dociera, nic mi się nie chce. Szybko się denerwuję, a potem boli mnie głowa... Ciągle jest mi smutno. Miałam tak kiedyś, tzn. jak miałam depresję ;(, ale od półtora miesiąca nie mam, od kiedy mam cudownego chłopaka było okej. Tylko teraz boję się, że depresja wraca.. ; /. Nie wiem co o tym myśleć, jak sobie z tym radzić. Bo jak na razie nie jestem jakoś w stanie się ogarnąć. Nie umiem podnieść się z dna. Czuję się znowu taka bezradna totalnie... Emilia, 15 lat.

KOBIETA ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witaj Emilio,
Na początku chciałabym Cię zapytać czy Ty miałaś zdiagnozowaną depresję przez specjalistę, czy sama do takiego wniosku doszłaś? Jeżeli byłaś prowadzona przez lekarza lub psychologa, to na wszelki wypadek powinnaś się z nim skontaktować, aby omówić swoje bieżące problemy.
Zły nastrój, to jeszcze nie musi być depresją. Być może Twoje obecne zachowanie jest podszyte jakimś lękiem i nad tym powinnaś popracować z psychologiem/psychoterapeutą.
Na początek jednak proponuję, abyś nie starała się "rozlewać" swojego złego samopoczucia na wszystkie sytuacje. Raczej szukaj okazji, w których czujesz się lepiej, bardziej szczęśliwa i wesoła. Napisałaś, że Twój smutek pojawia się bez przyczyny. Jeżeli to prawda, że nie masz powodów do smutku, to musi oznaczać, że masz za to wiele przyczyn do odczuwania radości...

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk

Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy