Boję się zrobić test ciążowy

Witam, mam pytanie.
W styczniu 2010 roku urodziłam dziecko, okres pojawił się w 7 tyg po porodzie. Następna pojawiła się niby w terminie, ale to nie był okres tylko plamienie, które trwało ok 4 dni. To moje 4 dziecko i nie planujemy z mężem kolejnego.

W połowie cyklu tej niby miesiączki wypływał ze mnie taki brązowy, gęsty jak galareta śluz z domieszką krwi. To trwało tak ok 2 dni, do tego bolał mnie bardzo dół brzucha (mam nadzieję, że to były normalne dni płodne, oznaczało by, że te plamienia to jakieś zmiany hormonalne). Po tym śluzie zmienił barwę na biały, gesty, a potem na biały jak woda.
Boję się, że to może być jednak ciąża, bo pogorszyło mi się samopoczucie. Od jakiegoś tyg ciężko mi na żołądku, do tego mam zawroty głowy.
Proszę o pomoc i szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie ma niestety innej drogi, by się przekonać o tym, czy doszło do zapłodnienia, niż wykonanie testu! Opisane przez Panią objawy mogą jednak świadczyć o powolnym powrocie cyklu miesięcznego po połogu (szczególnie, jeśli nie karmi Pani piersią). Nieregularne plamienia i miesiączki to normalne zjawisko w tym okresie.
Pozdrawiam serdecznie!