Ból barku - co robić?

Mam ogromny problem - parę miesięcy temu doznałem dosyć mocnego urazu barku podczas grania w siatkówkę, który mógł być spowodowany brakiem odpowiednio długiej rozgrzewki. Jest on o tyle nietypowy, gdyż boli tylko podczas gry, poczas wykonywania gwałtownego ruchu przy uderzaniu piłki, boli mnie, gdy podniosę maks. rękę do góry i cofnę za głowę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo możliwe jest, że objawy, które Pan opisuje, są związane z uszkodzeniem stawu barkowego lub kręgosłupa szyjnego, do którego doszło podczas urazu. Ból przy zakładaniu kończyny górnej za głowę (czyli tzw. dodatni objaw rozciągowy z kończyny górnej) występuje np. w rwie barkowej, spowodowanej uszkodzeniem kręgosłupa szyjnego.

Myślę, że w pierwszej kolejności powinien Pan udać się na konsultację do ortopedy, a później ewentualnie do neurologa.