Ból barku i ograniczenie ruchu ręki

Ból barku i ograniczenie ruchu. Poprawa po rehabilitacji; nadal ograniczona rotacja. MRI: nieco zwiększona ilość płynu w kaletce podbarkowo-podnaramiennej; typ II wyrostka barkowego; ścięgno m. nadgrzebieniowego prawidłowej szerokości, o niejednorodnie podwyższonym sygnale jak w przypadku tendinopatii; rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawie barkowo-obojczykowym; obrzęk szpiku po przebytym zwichnięciu - uszkodzenie typu Bankarta kostnego. Czy leczenie tylko operacyjne?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczność leczenia operacyjnego można jedynie określić na podstawie badania lekarskiego oraz wyników badań dodatkowych takich jak np. RM. Tak samo określić można przydatność rehabilitacji medycznej. Proponuję wizytę u ortopedy.