Ból brzucha a badanie kału

witam mam syna 4 lata zrobione ma badanie kału poniewaz czesto jest mu slabo boli go brzuszek i ma czasami zaparcia, malo je wyniki mnie troche przeraziły badanie kalu na pasożyty -nie stwierdzono,kal na krew utajona-obecna kal na stopien strawienia włokna miesne nadtrawione -poj. w. prep wlokna miesne niestrawione-pojedyncze skrobia-obecna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obecność ziaren skrobi w badaniu kału może świadczyć o zaburzeniach trawienia. Jest to dość prawdopodobne w kontekście pozostałych opisywanych dolegliwości. Ponieważ stwierdzona została ponadto krew w kale konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Koniecznie proszę zatem udać się do specjalisty gastroenterologa dziecięcego.