Ból brzucha a hipochondria u 30-letniej kobiety

boli mnie brzuch,co to moze byc,jestem hipochondryczka i nie wiem czy to bol,czy to wymysl.Jesli sie na tym nie skupiam jest ok.gorzej jak mnie cos zakuje,zaraz bacznie zaczynam obserwowac swoje cialo...

Dzień dobry,

Jeżeli lekarz psychiatra zdiagnozował u Pani zaburzenia hipochondryczne, to namawiam na leczenie w/w zaburzenia u psychoterapeuty/psychiatry.
Natomiast jeśli to jest Pani własne przypuszczenie, to proszę wpierw udać się na konsultację do lekarza POZ, który wykluczy przyczyny somatyczne, a następnie skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty.

Szanowna Pani,

jeżeli ma Pani diagnozę hipochondrii to powinna Pani takie rzeczy konsultować z terapeutą i uczęszczać na terapię. Tak samo powinna Pani z nim ustalić, jak rozpoznać realną chorobę a jak objaw psychosomatyczny.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org