Ból brzucha a interpretacja wyników USG jamy brzusznej

Od 4 tygodni czuje ucisk po prawej dolnej czesci brzucha jakby promieniujacy do prawej nerki .dwa tygodnie wczesniej mialem zaparcia ale kolonoskopia wyszla ok.Z USG wyczytalem ze prawy plat watroby siega do 154mm w prawej MCL o zaokraglonym kontem brzeznym dolnym.Lewy plat watroby siega do 33mm nqa lewo od I.strzalkowej o porawnie zachowanym ostrym,kacie brzeznym bocznym.Nerka prawa z perzepuszczajacym zlogiem o wardze przedniej do 7x8mm.Czesciowo zewnatrz nerkowo miedniczka poszerzona do 12mm

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane objawy oraz podany wynik USG wskazują, że najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości bólowych jest kamica nerkowa. Wskazana jest zatem konsultacja urologiczna.

Takie właśnie dolegliwości mogą być związane z kamica nerki prawej, z kamieniem który częściowo blokuje odpływ moczu z nerki (miedniczka poszerzona). Radzę z tym problemem udać się na konsultację do urologa. Obecnie leki przeciwbólowe, rozkurczowe i pełne nawodnienie organizmu.