Ból brzucha a wykonanie badania RTG przełyku
Witam mam mieć robione badanie rtg przełyku z watką nasączoną barytem w podejrzeniu o dysfagie, lecz od paru dni pobolewa mnie brzuch. w dolnej czesci. Czy badanie rtg jest bezpieczne gdy odczuwam doleligliwosci od strony brzucha? dziekuje.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Chrapanie u kobiet
Chrapanie kojarzone jest przede wszystkim z mężczyznami. Co należy zrobić w sytuacji, jeśli to kobieta chrapie? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.
Witam serdecznie,
Tak, jest badaniem bezpiecznym. Mimo wszystko sugeruję aby poinformował Pan przed badaniem personel medyczny Pracowni RTG, w której będzie wykonywane badanie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie lub lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam.