Ból brzucha a wykonanie badania RTG przełyku

Witam mam mieć robione badanie rtg przełyku z watką nasączoną barytem w podejrzeniu o dysfagie, lecz od paru dni pobolewa mnie brzuch. w dolnej czesci. Czy badanie rtg jest bezpieczne gdy odczuwam doleligliwosci od strony brzucha? dziekuje.

Witam serdecznie,

Tak, jest badaniem bezpiecznym. Mimo wszystko sugeruję aby poinformował Pan przed badaniem personel medyczny Pracowni RTG, w której będzie wykonywane badanie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie lub lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam.