Ból brzucha, biegunka i brak miesiączki

Witam! Od tygodnia mam ból brzucha. Trudno go zlokalizować, wydaje mi się, że to okolice żołądka. Ból z dnia na dzień jest silniejszy. Do tego biegunka, suchość w ustach i muszę się zmusić, aby coś zjeść. Czy to może być ciąża? Zaznaczyć muszę, że od 7 m-cy nie mam miesiączki, a tydz. temu doszło do stosunku. Czy może to mogą być skutki wzięcia jednej tabletki Bromergon po terminie ważności?

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z choroby przewodu pokarmowego czy układu moczowego. Przyczyna może być infekcja przewodu pokarmowego (na co może wskazywać biegunka), jak i choroba zapalna jelit. Bóle mogą być również spowodowane chorobą wrzodową. Kamica układu moczowego jest mniej prawdopodobna. Trudno powiedzieć czy jedna tabletka mogła spowodować takie dolegliwości - z pewnością nigdy nie należy przyjmować leków po zakończonej dacie ważności. Opisywane objawy nie są również charakterystyczne dla ciąży.

Z pewnością objawy które Pani opisuje wymagają wyjaśnienia. W pierwszej kolejności konieczna jest wizyta u lekarza, proszę rozpocząć od lekarza rodzinnego. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz prawdopodobnie zaleci wykonanie badań podstawowych, w tym również badania kału i jeżeli istnieje możliwość zapłodnienia zaleci wykonanie testu ciążowego. Konieczne jest również wykonanie badania USG jamy brzusznej. Po otrzymaniu wyników w razie konieczności lekarz skieruje Panią do specjalistów.

Pozdrawiam