Ból brzucha, biegunka, odbijanie i wymioty u 5-latka po zjedzeniu nabiału

Syn ma 5 lat i od 2 lat gdy zje cokolwiek z nabiału czy kupną wędlinę dostaje bóle brzucha,biegunkę,odbijanie,czasami wymioty i język robi się jemu nie ładny.Wygląda tak jakby z niego zeszła skóra.Lekarz pediatra twierdzi że nic jemu nie jest,taka jest jego natura.Bardzo proszę powiedzieć co może dolegać dziecku, jakie badania powinnam wykonać i do jakiego lekarza powinnam się udać.

Witam serdecznie,
Moim zdaniem to ewidentna alergia pokarmowa na białka mleka stąd takie objawy po spożyciu mleka i nabiału. A co do kupnych wędlin to również może oznaczać alergię lub nietolerancję na składnik wędlin ( w kupnych wędlinach oprócz mięsa są też inne dodatki). Proszę udać się na testy na nietolerancje i alergię pokarmową, w tym celu proszę znaleźć laboratorium niedaleko swojego miejsca zamieszkania, które takie testy wykonuje. Nie są one tanie, ale to jedyny sposób by sprawdzić co dolega Pani synkowi.
Jeśli badanie potwierdzą alergię lub nietolerancję, to trzeba będzie zastosować dietę eliminacyjną i Pani synek nie będzie mógł jeść mleka, produktów mlecznych i wszystkiego co w swoim składzie będzie zawierało mleko i jego białka.
W pierwszej kolejności proszę jednak wykonać badania.
Pozdrawiam

Mgr Katarzyna Patyk

Zmienić lekarza - może to być alergia lub nietolerancja pokarmowa. Takich objawów nigdy nie powinno się lekceważyć, a szczególnie u małego dziecka.