Ból brzucha, biegunki i odbijanie
Od kilku lat mam nasilające się,wręcz juz ciągłe objawy:ból całego brzucha najbardziej nadbrzusze,i ostatanio lewe podżebrze,wzdęcia,kłucia,biegunki,odbijanie,nudności.szybko się męcze.waga ok.apety też,kolonos i gastrosk.tk brzucha kontrast ok.o jakiej chorobie świadczą w/w objawy.nieodebrałam wyników markerów bo b.się boję,mama miała r,trzustki i miała część tych objawów.czy rm brzucha z kontrastem wykaże nieprawidłowości.brzuch boli ciągle,(duspatalin na jelito drażliwe zapisali)

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Już CT brzucha z kontrastem wykluczyłoby nieprawidłowości. O tym czy istnieją wskazania do wykonania MRI powinien zdecydować specjalista gastrolog. Pani objawy mogą jednak wskazywać na IBS - warto rozważyć psychogenne pochodzenie objawów. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą gastrologiem.