Ból brzucha - czy to skutek uboczny?

Pominęłam dwie tabletki pod koniec pierwszego tygodnia, potem normalnie kontynuowałam branie tabletek. Po pierwszej zaczął boleć mnie brzuch i pojawiły się niewielkie plamienia. Co powinnam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani dalej regularnie zażywać tabletki, stosując jednocześnie dodatkowe zabezpieczenie podczas pierwszych siedmiu dni ich stosowania. Dodatkowo, w zależności od faktu współżycia w okresie pominięcia tabletek, należy wykonać test ciążowy w dwa, trzy tygodnie od wznowienia przyjmowania tabletek i odstawić tabletki w razie pozytywnego wyniku. Obecnie mogą występować zaburzenia cyklu, krwawienia, plamienia, bóle podbrzusza i inne działania niepożądane tabletek, na skutek wahań hormonalnych po pominiętych tabletkach.

Pozdrawiam serdecznie!