Ból brzucha i brak okresu a stosowanie spirali antykoncepcyjnej

12 dni spóżnia mi się okres mam założoną spiralę od pięciu lat jest ta spiralka szescioletnia brzuch mnie boli zrobiłam dwa testy ziążowe i wyszły negatywnie . Jaki może być powód braku okresu i czy może to być ciąża?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli prawidłowo wykonała Pani testy ciążowe to ryzyko ciąży jest niewielkie. Brak miesiączki może mieć natomiast wiele innych przyczyn, w tym zaburzenia hormonalne, schorzenia tarczycy, anemia i wiele innych patologii. Jeśli krwawienie się nie pojawi, sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem.