Ból brzucha i diagnoza zapalenia woreczka żółciowego

Dzień dobry, mój brat 24 (lata) jest w szpitalu 6 dni. Trafił z bólem brzucha. Lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozował zapalenie woreczka. Po badaniach i opiniach innych lekarzy okazało się, że ma wysokie stężenie kreatyniny - 1,72. Zaczęto mu podawać antybiotyk (niestety nie znam nazwy), sól fizjologiczną i glukozę na wzmocnienie. Drugiej nocy dostał biegunkę trzeciej znów biegunkę i wymioty, zmieniono antybiotyk, po którym biegunka i wymioty przestały dokuczać. Posiew moczu nic nie wykazał, posiew krwi też nie, a kreatynina cały czas na poziomie 1,72.

Witam! Biorąc pod uwagę opis, można wnioskować, że Pani brat jest obecnie diagnozowany w kierunku przyczyny niewydolności nerek. W tej chwili niestety nie można powiedzieć dokładnie jaka może być przyczyna dolegliwości i takich wyników badań. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych badań laboratoryjnych i obrazowych w celu znalezienia jakiejkolwiek przyczyny. Bardzo ważny jest wywiad chorobowy pod kątem ewentualnego narażenia na czynniki mogące doprowadzić do rozwoju choroby oraz ewentualne dodatkowe objawy. Nic więcej w tej chwili nie można powiedzieć. Proponuję porozmawiać z lekarzem prowadzącym o wszelkich wątpliwościach oraz o nowych informacjach istotnych w rozpoznaniu przyczyny choroby. Pozdrawiam serdecznie!