Ból brzucha i dziwny odczyn śluzu - czy to ciąża?

Mam 18 lat przez półtorej roku brałam tabletki antykoncepcyjne, teraz nie biorę od dwóch miesięcy i spóźnia mi się okres 3 dni, a wcześniej był regularny. Co prawda kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie skończył we mnie. Cały czas boli mnie brzuch i mam dziwny odczyn śluzu.
Co się dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji trudno wskazać konkretną przyczynę zatrzymania miesiączki.
Nie można wykluczyć ciąży ponieważ, pierwsze cykle po odstawieniu cechują się większą płodnością, a stosunek przerywany jest mało skuteczną metodą antykoncepcyjną.
Należy także rozważyć przyczyny hormonalne, w przypadku wykluczenia ciąży.

Proponuję wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, a w następnym miesiącu krwawienie znowu się nie pojawi to problem należy skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl