Ból brzucha i krew z odbytu u 21-latki

Ostatnio często mam zaparcia, wzdęcia i bóle brzucha. Jest to bardzo dokuczliwe. Mam 21 lat i prowadzę "siedzący" tryb życia. Jest to związane z moimi studiami. Ostatnio, po wypróżnieniu zauważyłam, że kał zabarwiony jest na czerwono a na papierze toaletowym znajduje zawsze krew. Dzieję się to wtedy, gdy mam zaparcia. Obawiam się, czy nie jest to coś poważnego. Dodam, że na początku roku podejrzewano u mnie zespół jelita wrażliwego, ale nie postawiono takiej diagnozy. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, krew w kale jest objawem niepokojącym. Proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który po ocenie klinicznej zleci wykonanie kolonoskopii. Pozdrawiam.